Zmarł Tadeusz Telkowski
wtorek, 02 listopada 2021 16:39

Z przykrością informujemy, że dnia 31 października 2021 odszedł do niebieskiej eskadry nasz kolega Tadeusz Telkowski. Znakomity przyjaciel, instruktor pilot śmigłowcowy i samolotowy. Posiadał ogromną wiedzę i doświadczenie w lotach sięgające kilkunastu tysięcy wylatanych godzin. Był związany z naszym Aeroklubem od kilkudziesięciu lat. Często startował wraz ze swoim synem Tomkiem w Zimowych Zawodach Samolotowych. Wieloletni pracownik firmy ZEUŚ a potem Heliseco. Zawsze uczynny i służący swoim doświadczeniem młodszym kolegom. Prekursor śmigłowcowych lotów ppoż. w Polsce i Hiszpanii .

Tadziu: „kurdi molo” nie tak miało być!!! Jeszcze trzy tygodnie temu byłeś w Aeroklubie i rozmawialiśmy wspominając nasz wspólny nocny lot Antonowem z Leszna do Świdnika. Byłeś dumny z wnuczki i syna Tomka, który poszedł w Twoje ślady. Pamiętam Cię jaki byłeś uśmiechnięty i pełny życia. Planowaliśmy w przyszłym roku lot Antkiem w nowym malowaniu do Arłamowa i co? Minęło zaledwie kilkanaście dni i okrutny los zabrał Bajkę Twoją żonę i Ciebie. To dla nas wielka strata i tragedia.

Tadziu będzie nam Was bardzo brakować…

Żegnajcie. Na zawsze w naszej pamięci!