Żegnaj Heniu
poniedziałek, 22 marca 2021 00:00

Z głębokim żalem informujemy, iż dnia 20 marca zmarł nasz wieloletni instruktor-pilot Henryk Jaworski. „Pan Henio”, bo tak wszyscy do niego się zwracali związany był z naszym Aeroklubem od początku jego istnienia. W okresie tym czynnie działał latając na samolotach i szybowcach. Często startował na zawodach szybowcowych, w akrobacji samolotowej i rajdowo-nawigacyjnych zdobywając czołowe miejsca. Udzielał się społecznie szkoląc co roku młodzież na szybowcach z którą szczególnie lubił pracować. Wspaniały instruktor i wychowawca wielu pokoleń pilotów. Zawsze chętnie służył radą oraz dzielił się swoim doświadczeniem lotniczym z młodym pilotami. Był też członkiem Zarządu Aeroklubu Świdnik kilku kadencji.

Pan Henio to również pilot śmigłowcowy, pionier lotnictwa agro i ppoż. w Polsce. Latał za sterami polskich śmigłowców na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej. Nigdy nie zapomnimy fantastycznych pokazów lotniczych w jego wykonaniu na śmigłowcu Mi-2. Laureat Błękitnych Skrzydeł i wielu odznaczeń państwowych. Odszedł wspaniały instruktor i kolega. Jest to dla nas wielka strata.

Heniu, wierzymy, że od dziś szybujesz tam wysoko pomiędzy niebieskimi cumulusami na swoich ukochanych szybowcach.

Niebiańskich lotów, ŻEGNAJ HENIU.

Koleżanki i Koledzy

z Aeroklubu Świdnik

Msza żałobna odbędzie się w kościele Świętego Józefa na Adampolu w Świdniku w dniu 25.03.2021 o godzinie 12:00. Pochówek nastąpi na Cmentarzu Komunalnym w Świdniku.