Lądowaliśmy celnie!
wtorek, 29 września 2020 00:00

26. września br. na lotnisku trawiastym w Świdniku odbyły się coroczne Zawody na Celność Lądowania. Zmagania rozegrano w dwóch konkurencjach - szybowce i samoloty. Do rywalizacji w kategorii "latanie bez silnika" przystąpiło 7 pilotów, zaś "z silnikiem" aż 21!

Łatwo nie było. Pogoda wtrąciła swoje trzy grosze, Z uwagi na silny boczny wiatr, udało się rozegrać tylko po jednej serii lotów. Szybowcem PW-6 najcelniej lądował Łukasz Rydzewski, drugi był Michał Szewczyk, a trzecie miejsce zajął Wiesław Żywar. W kategorii samoloty wygrał nasz Dyrektor Krzysztof Janusz pilotujący Wilgę, drugie miejsce zajął Marek Kwaśny za sterami Kolibra, zwycięskie "pudło" uzupełnił Rafał Śmigielski latający Cessną 152. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w zawodach oraz za doping. Zawody były współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Świdnik.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku.