Aeroklub ?widnik - Nowo?ci
Szybowce
wtorek, 29 marca 2011 06:56

Szybowce

Oprócz niżej wymienionych aeroklub posiada wyciągarkę szybowcową Herkules.

Pw-6

Rocznik 2002
Rozpiętość skrzydeł 16 m
Liczba miejsc 2
Konstrukcja laminatowo-kompozytowa
Ilość 1 szt.

Opis: Pw-6 jest szybowcem przyjemnym w pilotażu, ostrzegającym przed przeciągnięciem. Mała masa konstrukcji i niewielkie wymiary tego dwumiejscowego szybowca powodują łatwość w manewrowaniu i hangarowaniu.

SZ 9 Bocian

SZD 9 - Bocian

Rocznik 1973/1975
Rozpiętość skrzydeł 18,1 m
Liczba miejsc 2
Konstrukcja pokrycie sklejkowe z elementami laminatu poliestrowego
Ilość 2 szt.

Opis: SZD 9 – Bocian jest szybowcem o dobrych własnościach lotnych i o sporej wytrzymałości. Posiada przestronną limuzynę dającą dobrą widoczność, jest łatwy w montażu.

SZD-51-1 Junior

Rocznik 1986/1989
Ilość 2 szt.

Opis: Konstrukcja z laminatu szklano-epoksydowego. Jednomiejscowy szybowiec treningowy o wyśmienitych własnościach pilotażowych, bardzo dobry w przelotach oraz lotach termicznych. Mało wymagający, doskonale sprawdza się w doskonaleniu pilotażu młodych adeptów lotnictwa.

PW5 Smyk

Rocznik 1993/1996
Rozpiętość skrzydeł 13,44m
Ilość 2 szt.

Opis: Konstrukcja z laminatu szklano-epoksydowego Jednomiejscowy szybowiec klasy światowej w układzie wolnonośnego średniopłata z klasycznym usterzeniem i stałym podwoziem dwukołowym o doskonałości 33 przy 90km/h. Charakteryzuj się bardo dobrymi właściwościami pilotażowymi.

SZD-48-3 Jantar Std.3

Rocznik 88
Doskonałość 40
Ilość 1 szt.

Opis: Konstrukcja z laminatu szklano-epoksydowego Jednomiejscowy wysokowyczynowy szybowiec klasy standard w układzie grzbietopłat z usterzeniem T i chowanym podwoziem charakteryzuje się poprawnością pilotażu, niewybaczający błędów przeznaczony dla bardziej doświadczonych pilotów.

SZD-30 Pirat

Rocznik 1978
Doskonałość 31
Konstrukcja drewniana
Ilość 1 szt.

Opis:Jednomiejscowy szybowiec klasy standard o dobrych osiągach przewidziany jako uniwersalny do treningu i lotów wyczynowych, włącznie z wykonywaniem akrobacji. Konstrukcja drewniana. Grzbietopłat z usterzeniem w układzie „T”.

SZD-36 Cobra 15

Rocznik 1971
Doskonałość 37,7
Konstrukcja Drewniano -laminatowa
Ilość 1 szt.

Opis: Jednomiejscowy szybowiec wysoko-wyczynowy klasy standard, konstrukcji drewniano-laminatowej. Układ: grzbietopłat z usterzeniem „T” i chowanym podwoziem.