Szkolenia szybowcowe

Szybowcowe

Główną zaletą pilotowania szybowca jest przede wszystkim samodzielne sterowanie maszyną z wykorzystaniem warunków panujących w powietrzu, co stanowi wyzwanie dla umiejętności pilota. Lot szybowcem sprawia zatem nie tylko wielką przyjemność ale pozwala także na przeżycie prawdziwej przygody.

Szybownictwo to świetny początek dla tych, którzy chcą spróbować swoich możliwości w sportach lotniczych.

Aeroklub Świdnik oferuje szkolenie na licencjonowanego pilota szybowcowego – PL (G). Szkolenie łączy w sobie część teoretyczną i praktyczną.

W trakcie 60 godzin zajęć teoretycznych przekazywana jest wiedza techniczna z zakresu aerodynamiki, meteorologii, planowania lotu, przepisów lotniczych, osprzętu lotniczego i wielu innych tematów, które stanowią fundament umiejętności każdego pilota.

Zajęcia praktyczne to z pewnością najbardziej emocjonująca część szkolenia i dla większości pierwszy kontakt z szybowcem.

Na potrzeby szkolenia posiadamy szybowce:

na których kursant wykonuje 50 lotów treningowych.

Podczas całego szkolenia każda osoba objęta jest ubezpieczeniem OC i NW.

W celu szczegółowego zapoznania się z ofertą wystarczy skontaktować się z biurem Aeroklubu lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.